10% off our best organic matcha:  Ceremony & Contest grade. CODE:
Loading...
Filter Filter

New Arrivals

From hand-picked organic tea specialities, sourced from the world’s finest terroirs, to exquisite teaware crafted by renowned artists and master artisans, as well as carefully curated design and gourmet products – on this page, you can discover the latest additions to our collection.

Matcha Tea

  1. Premium 91 P.

    Fuji | Yabukita

    €33.90

    100g

    €339.00 / 1kg

  2. Super Premium 96 P.

    Tanegashima, Kagoshima

    €34.90

    30g

    €1,163.33 / 1kg

  3. Ceremonial Grade 97 P.

    Kagoshima | Saemidori

    €35.90

    30g

    €1,196.67 / 1kg

Green Tea

  1. Super Premium 96 P.

    Kasuga, Tamba, Hyōgo

    €14.90

    50g

    €298.00 / 1kg

  2. Super Premium 96 P.

    Kasuga, Tamba, Hyōgo

    €14.90

    50g

    €14.90 / 50g

  3. Super Premium 96 P.

    Okabe, Shizuoka

    €16.90

    60g

    €281.67 / 1kg

  4. Contest Grade 98 P.

    Izumi, Kagoshima

    €26.90

    80g

    €336.25 / 1kg

  5. Contest Grade 98 P.

    Kurogi, Yame, Fukuoka

    €26.90

    80g

    €336.25 / 1kg

  6. Contest Grade 99 P.

    Uji, Kyōto

    €38.90

    50g

    €778.00 / 1kg

  7. Super Premium 95 P.

    Gokase, Miyazaki

    €9.90

    100g

    €99.00 / 1kg

  8. Contest Grade 99 P.

    Gokase, Miyazaki

    €25.90

    60g

    €431.67 / 1kg

  9. Contest Grade 99 P.

    Gokase, Miyazaki

    €25.90

    60g

    €323.75 / 1kg

  10. Super Premium 97 P.

    Gokase, Miyazaki

    €23.90

    80g

    €298.75 / 1kg

  11. Super Premium 96 P.

    Gokase, Miyazaki

    €16.90

    80g

    €211.25 / 1kg

White Tea

  1. Imperial Grade 98 P.

    Yueyang, Hunan, China

    €14.90

    50g

    €298.00 / 1kg

Black Tea

  1. Imperial Grade 98 P.

    Yueyang, Hunan, China

    €14.90

    50g

    €298.00 / 1kg

Herbal Teas

  1. Highest Grade 99 P.

    India

    €7.90

    80g

    €98.75 / 1kg

Function Teas

  1. Highest Grade

    Femme Balance

    €10.90

    150g

    €72.67 / 1kg

Teaware

  1. Nankei

    460ml

    €189.90

  2. Nankei

    460ml

    €149.90

  3. Mizuno Hiroyuki

    400ml

    €269.90

  4. Ryumonji-yaki

    220ml

    €89.90

  5. Ryumonji-yaki

    280ml

    €89.90

  6. Ryumonji-yaki

    225ml

    €89.90

  7. Ryumonji-yaki

    590ml

    €579.90

  8. Yoshi en

    Ø12cm

    €49.90

  9. Yoshi en

    Ø12cm

    €49.90

  10. Yoshi en

    Ø12.5cm

    €49.90

  11. Yoshi en

    Ø12.5cm

    €49.90

  12. Yoshi en

    200ml

    €35.90

  13. Yoshi en

    200ml

    €35.90

  14. Yoshi en

    130ml

    €28.90

  15. Yoshi en

    130ml

    €28.90

  16. Yoshi en

    75ml

    €25.90

  17. Yoshi en

    75ml

    €25.90

  18. Ryumonji-yaki

    215ml

    €54.90

  19. Ryumonji-yaki

    220ml

    €109.90

  20. Ryumonji-yaki

    35ml

    €24.90

  21. Yutaka

    210ml

    €249.90

Loading...